Kalkulator długości szprych

Dobór odpowiednich szprych ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa, komfortu jazdy oraz dla osiągów. Od właściwej długości szprychy zależeć będzie bezawaryjność jazdy, dlatego przygotowaliśmy kalkulator, który pomoże wam dobrać odpowiednią długość szprychy do waszych kół.

Aby zobaczyć podpowiedź jak należy dokonywać pomiarów musisz kliknąć nazwę parametru.Od czego zależy długość szprychy i czym grozi jej niewłaściwy wybór?

Najważniejszym parametrem szprychy jest jej długość, która zależy przede wszystkim od rozmiaru koła. Na jej dobór mają wpływ: rodzaj obręczy oraz piasty i sposób przeplatania (np. na krzyże lub słońce bez krzyżowań).

Dobranie szprych za krótkich i zastosowanie dłuższych nypli już po niewielkim przebiegu może skutkować pękaniem nypli. Z kolei wykorzystanie szprychy za długiej wpływa negatywnie na siłę naprężenia szprychy. Niewłaściwy dobór długości szprychy oznacza, że koło należy rozpleść i zapleść raz jeszcze na nowych szprychach o właściwej długości. Pomyłki się zdarzają, ale narzędzia takie jak nasz kalkulator, który służy do obliczenia długości szprychy pomagają ich uniknąć.

Czym nasz kalkulator do szprych różni się od innych?

Online dostępnych jest wiele kalkulatorów, które w łatwiejszy czy trudniejszy sposób obliczają długość szprychy, jaka idealnie pasować będzie do średnicy obręczy, kołnierza piasty i oczywiście ilości otworów w obręczy.

Cechą wyróżniającą nasz konfigurator jest fakt, że kalkulator nie tylko służy do obliczenia długości szprychy. Po obliczeniu długości szprych, kalkulator pokaże jak gotowe koło będzie wyglądało. Ponadto kalkulator jest przejrzysty i intuicyjny, co pozwala na korzystanie z niego nawet amatorom. Nasze narzędzie zintegrowane jest z bazą zdjęć, które krok po kroku pokazują w jaki sposób mierzyć poszczególne parametry piasty i obręczy. Wystarczy kliknąć w wybrany parametr aby pokazało się okienko z podpowiedzią.

Jak liczyć optymalną długość szprych i jak działa kalkulator długości szprych?

Wykorzystując parametry takie jak średnica obręczy, średnic kołnierza piasty oraz odległość kołnierza od środka piasty kalkulator po określeniu ilości szprych, będzie mógł precyzyjnie obliczyć właściwą dla danego koła długość szprychy. Tworząc go staraliśmy się wziąć pod uwagę szereg czynników jakich brakowało nam w kalkulatorach do szprych, które są dostępne w sieci oraz własne doświadczenia zdobyte przy obliczaniu długości szprych i zaplataniu kół.

Zachęcamy do skorzystania z naszego autorskiego narzędzia i przesyłania nam komentarzy na temat działania kalkulatora!